23 Ara 2008

İlk..

23 Ara 2008
İlkleri severim ben..
söz konusu ne olursa olsun hemde..

ama benim ilk'lerim yaşanmışlık sırasına göre kayda girmez.. ilk öpücük değildir mesela hatırladıklarım. hep tek bir anı hatırlarım ama o an ilk değildir. onu daha yakın daha sıcak hissettiğim andır benim ilk'im.

kelimeleri hecelemeden okuduğum ilk cümleyi bile hatırlamam ben. gözümün önüne sadece anneme tekrar ettiğim an gelir ki bu da okumayı öğrendikten 3-4 ay sonrasıdır.

çocukluğumun geçtiği evi hatırlarım, rüyalarımda o evde olurum mesela, benim için ev hala orasıdır. o evden taşınalı 20 küsur yıl olmasına, üstüne 4 şehir 2 ülke ve bilmem kaç ev değiştirmeme rağmen hemde..

ilk defa yazmıyorum anlayacağınız..
ama biliyorum ben hep bu yazıyı hatırlayacağım..
makasladıklarımdan geriye kalanların bekareti bu satırlarla bozulacak biliyorum..

2 yorum:

Curly dedi ki...

Hoş geldin canım 4 gözle bekliyordum gelmeni yeniden yazılarını okumak için acayip sabırsızlanıyorum :)))Hadi bakalım :)

Kurmalı Aşık dedi ki...

şşşş Curly "ilk" defa yazıyorum ben :))

Yorum Gönder

şşş okudun öyle kaçmak yok.. varmı öle bakıp bakıp iz bırakmamak he ? kime diyom alooooo.. adam gibi bişiler yaz çabuk bileyim bi kimsin nesin necisin hadi onları da geç istediğini söyle ama adam gibi edepli olsun edebi olmasa da olur yoksa valla sürerim izini şu net aleminde veririm seni benim odunumsu öküzden evrimleşip koala olan herife okaliptus niyetine.. yazsana be :P

 
Mantıklı Deli © 2008. Design by Pocket